Home Akcesoria dla dzieci Zakup krzesełka do karmienia. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę?
Akcesoria dla dzieci

Zakup krzesełka do karmienia. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę?

Warto już od małego uczyć dziecka siedzenia przy stole, nawet jeśli na początku to siedzenie będzie bardziej leżeniem i dziecko nie będzie z nami jadło. Później, gdy będzie już starsze, siedząc przy stole z resztą rodziny i jedząc razem z nią posiłek, będzie jadło chętniej i mniej będzie grymasiło. Poza tym, jeśli nauczymy je, że je się przy stole, jeśli nawet te pierwsze stałe dania będzie otrzymywało przy stole, a nie gdzieś na podłodze czy na tapczanie, to nie będziemy musieli się martwić gonitwą za dzieckiem, aby coś zjadło. Po prostu będzie wiedziało, że siadając do stołu, jest czas na jedzenie, a nie na zabawę. Jednak żeby mogło z nami siedzieć, żeby zarówno jemu, jak i nam było wygodnie, musimy najpierw zainwestować w odpowiednie krzesełko do karmienia. Jakie ono powinno być, abyśmy byli z niego zadowoleni i żeby było wygodne dla dziecka?

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim wybierając krzesełko do karmienia powinniśmy sprawdzić jego funkcjonalność. Czy bez problemów możemy je składać i rozkładać, tak aby nie zabierało więcej miejsca niż to konieczne, kiedy nie będziemy z niego korzystać? Dodatkowo warto patrzeć tylko na takie krzesełka do karmienia, które posiadają odpowiednie atesty i które przede wszystkim mają specjalne pasy zabezpieczające. Pamiętajmy, że nawet małe dziecko jest w stanie na chwilę unieść się na nóżkach, a wówczas, jeśli nie będzie przypięte, wystarczy chwila, aby się przechyliło i z krzesełka wypadło. Dodatkowo warto także się zastanowić, czy nie chcemy krzesełka, które będzie rosło z naszym dzieckiem.

Na początku możemy mieć je na maksymalnej wysokości i zamiast tradycyjnego krzesełka może być leżaczek. W miarę jak dziecko będzie rosło, leżaczek zamienimy na krzesełko, a co więcej zacznie się ono obniżać, tak aby w odpowiednim momencie znalazło się na wysokości stołu i pozwoliło dziecku na wygodne jedzenie w naszym towarzystwie. Mamy również krzesełka do karmienia, które można opuścić jeszcze niżej, tak aby służyło naszemu dziecku jako krzesełko podczas zabawy.

O tym też pamiętajmy

Wybierając krzesełko do karmienia powinniśmy również sprawdzić czy da się zdjąć jego tapicerkę, tak aby móc ją wyprać. Pamiętajmy, że ona często będzie się brudziła, dlatego też, im łatwiej będzie ją wyczyścić, tym większy plus powinniśmy przydzielić dla takiego krzesełka. Warto także popatrzeć czy pozostałe akcesoria, takie jak chociażby tacka są zdejmowane i jaki jest dostęp do części zamiennych takiego krzesełka. A jeśli nie mamy miejsca na krzesełko do karmienia, a chcemy, żeby dziecko siedziało z nami przy stole, to pomyślmy o specjalnej nakładce. Przyczepiamy ją do zwykłego krzesła, wsadzamy w nią dziecko, zapinamy pasy i gotowe. Takie rozwiązanie sprawdzi się również wówczas, gdy będziemy stołować się poza domem.

Warto zobaczyć jakie krzesełka do karmienia będą nam zaproponowane, co one oferują i które z nich najlepiej będzie odpowiadało na nasze potrzeby.

Author

Franek