Home Zabiegi kosmetyczne Uroczy wygląd w podróży
Zabiegi kosmetyczne

Uroczy wygląd w podróży

W życiu kobiety pojawia się wiele sytuacji, które wymagają od niej nienagannego wyglądu. W wielu przypadkach osiągnięcie zamierzonego efektu graniczy niemal z cudem. Jedną z takich wymagających sytuacji jest podróż – po wielu godzinach w pociągu czy samolocie, udając się na ważne spotkanie, często nie wyglądamy tak świeżo i uroczo, jak mogłybyśmy sobie tego życzyć.

Nie da się nie zauważyć, że pełen makijaż na dłuższą metę często stanowi dla cery nie tyle rozwiązanie upiększające, co raczej obciążające. Dzieje się tak często w przypadku kosmetyków z niższej półki, które nie zapewniają skórze możliwości odpowiedniego oddychania. Po kilku godzinach podróży, wykonany w taki sposób makijaż może przynosić efekt dokładnie odwrotny do zamierzonego – zamiast odmładzać, może postarzać, a zamiast efektu odmłodzenia przyniesie efekt zmęczenia.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest w miarę możliwości takie planowanie swoich podróży, by jeszcze przed spotkaniem znaleźć chwilę dla siebie. Kilka wolnych minut, w połączeniu z odpowiednio zaopatrzoną podręczną kosmetyczką, może zdziałać cuda. Życie jednak nie zawsze stwarza nam możliwość działania zgodnie z planem.

Jeśli często zmagasz się z tym problemem, rozważ zainwestowanie w makijaż permanentny.

Author

Franek