Home Nieruchomości Stawianie nieruchomości – poszukiwania najlepszej ekipy budowlanej
Nieruchomości

Stawianie nieruchomości – poszukiwania najlepszej ekipy budowlanej

Własna nieruchomość, a w szczególności działka z wymarzonym domem, to cel, do którego dąży bardzo wiele osób. Wszystko zaczyna się od wielkich planów, poszukiwania inspiracji oraz daleko idących wyobrażeń. Moment zdziwienia następuje nie tylko w momencie szukania oszczędności, które pozwolą na realizację celu budowlanego. Jak się okazuje, nie są one jedynym źródłem frustracji inwestorów i właścicieli prywatnych. Najczęstszym problemem, który spotyka się w budowaniu domów jest ten, kto w istocie ma być odpowiedzialny za jego budowę. W końcu nie każdy kto chce mieć dom musi znać się na tym, w jaki sposób go stawiać. Nikt nie jest znawcą każdej dziedziny i nie ma co dziwić się tym, którzy szukają prawdziwych fachowców w tym fachu.

Czy istnieją złote rady na to, jak szukać takiej ekipy? Jaka właściwie powinna być? Co umieć, czym się charakteryzować? Oto lista najważniejszych elementów, na które dobrze jest zwrócić uwagę:

  • Przede wszystkim należy sprecyzować nasze dokładne oczekiwania oraz możliwości budżetowe. W późniejszym etapie szukamy już konkretnych propozycji. Często ekipy budowlane można znaleźć z polecenia znajomych lub rodziny. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ można być pewnym, że zrealizują nasz pomysł w sposób dostatecznie dobry. Trudniej jest szukać ekipy na rynku, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć, w jaki sposób pracują oraz czy są rzetelni. Rady z internetu często nie są obiektywne;
  • Dobra ekipa budowlana wie, ile czasu zajmie im realizacja projektu. Jeśli nie – powinniśmy odmówić takiej ofercie.

    Dlaczego? Wystarczy wyobrazić sobie sytuacje, w której będą gonić nas terminy, a na budowie robota będzie stać w miejscu. My musimy płacić ekipie, bo w końcu coś robi – a w efekcie zostajemy z niczym. Z tych właśnie powodów najważniejszym etapem przy podejmowaniu tak ważnych decyzji jest dokładne sprecyzowanie warunków umowy. Stworzenie harmonogramu prac, kosztorysu, ustalenie wynagrodzeń, wyznaczenie osób odpowiedzialnych do poszczególnych zadań – to po prostu podstawa;

  • Świetnym sposobem na sprawdzenie ekipy budowlanej będzie przegląd poprzednich realizacji firmy, zasięgnięcie po referencje od poprzednich pracodawców. Należy sprawdzić także ich rzeczywiste przygotowanie do pracy, czyli posiadanie najpotrzebniejszych, niezbędnych sprzętów do realizacji projektu. Niezbędne będzie także rozeznanie, czy poszczególni pracownicy mają zawodowe kwalifikacje, czy też wykształcenie.

.

www.ekranwmroku.pl

Author

Franek