Home Choroby Samotne matki
Choroby

Samotne matki

Problem samotnych matek jest wszechobecny, część kobiet, które wychowują same dzieci radzą sobie ze wszystkimi obowiązkami mogą liczyć na przykład na wsparcie znajomych czy rodziny, ale jest wiele kobiet, które nie mają nikogo bliskiego zdane są same na siebie, co gorsza często pozostają bez stałych dochodów, środków do życia.

Niestety, jeśli chodzi o pomoc finansową w postaci pakietów socjalnych kobiety również nie mogą na nie liczyć, ponieważ są to bardzo niewielkie kwoty, które na pewno nie umożliwią zaspokojenia potrzeb nawet dla małego dziecka.

W każdym mieście prowadzone są domy dla samotnych matek, oczywiście muszę być to osoby trzeźwe bez uzależnień wszelkiego rodzaju.

Po zgłoszeniu się do takiego domu otrzymują przede wszystkim schronienie dla siebie oraz swoich dzieci jak również wyżywienie często pomoc ze znalezieniem pracy.

Oczywiście takie miejsca nie są dla nikogo wymarzonym miejscem do mieszkania, ale na pewno jest to lepsze miejsce, niż jego całkowity brak lub mieszkanie z osobą, która jest katem.

Author

Franek