hutartzine Postep

Rodzaje kurtek zimowych

Ciepłe kurtki są nieodłącznym elementem odzieży podczas zimy. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed utratą ciepła. Jednakże dla wielu osób kurtki mają być również modne. Z tego względu warto znać najważniejsze rodzaje kurtek zimowych, a następnie dobrać odpowiedni dla siebie model. Niezależnie od tego, czy mamy na myśli płaszcze zimowe damskie, czy kurtki zimowe męskie pikowane – wszystko może być wykonane atrakcyjne. Jedną z popularniejszych kurtek zimowych jest anorak.

Pierwotnie był on noszony głównie przez Eskimosów. Pod tym pojęciem kryje się sportowa, pikowana kurtka zimowa. Nieodzownym jej elementem jest kaptur. Pilotka pierwotnie kojarzona jest z pilotami bombowców. Obecnie ten rodzaj kurtki można zobaczyć na światowych wybiegach.

Nowe mieszkania z ogródkiem Dąbrówka dla rodziny na kredyt od Jandach

Pilotka to krótka kurtka, która w kobiecej wersji zazwyczaj zwężana jest w talii. Jednym z nowszych trendów jest kurtka-bombka. Jej cechą charakterystyczną jest przylegająca do ciała góra oraz luźny dół. Ten typ kurtki idealnie nadaje się dla kobiet, które posiadają zbyt rozbudowane bądź zbyt małe biodra. Panie zimą często zakładają również kożuszki oraz futerka o różnej długości.

www.cantuspolonicus.pl