Home Choroby Niedobór glukozy
Choroby

Niedobór glukozy

Hipoglikemia, czyli niedobór cukru we krwi, jest także nazywana niedocukrzeniem. Osoby cierpiące na tę chorobę mają problemy z codziennym funkcjonowaniem, co wynika głównie z faktu, iż ich mózg nie otrzymuje wystarczającej ilości cukru niezbędnego do prawidłowej pracy. Niedobór glukozy występuje często u osób, które cierpią na cukrzycę. W przypadku gdy nie kontrolują wystarczająco przebiegu swojej choroby, mogą doprowadzić do poważnych komplikacji. Hipoglikemia może jednak dotknąć każdego.

Do rozwoju tej choroby doprowadzić może np. niewłaściwe odchudzanie, głodówki, zbyt intensywny wysiłek fizyczny, nadmiar alkoholu lub nawet niektóre leki. Jeżeli ma się podejrzenia co do występowania hipoglikemii należy wykonać testy tolerancji glukozy. W przypadku stwierdzenia tej choroby błędem jest podwyższanie poziomu cukru poprzez spożywanie dużej ilości węglowodanów. Powinno się ograniczyć je w swojej diecie i zmienić ogólne nawyki żywieniowe.

Przede wszystkim posiłki muszą być zbilansowane (dostarczać wszystkich składników odżywczych), małe i częste (około pięciu posiłków na dzień).

Author

Franek