Home Moda Jakie mamy rodzaje blogów
Moda

Jakie mamy rodzaje blogów

Uwzględniając najróżniejsze czynniki oraz cechy charakterystyczne i będące podstawą stron blogowych, możemy dokonać podziału tych aktywności na kilka grup. Jednym z pierwszych kryteriów może być dobór środków przekazu i wyrazu, zastosowanych do ich prowadzenia.

Rozróżnić można, więc blogi typowo tekstowe, fotoblogi, wideoblogi, audioblogi czy też linkblogi. Głównym jednak podziałem jest tematyka i treść stanowiąca sedno sprawy i kształtująca cały obraz.

Różnorodność jest tutaj wielka gdyż sfer naszego życia, pracy, nauki jest przecież też dużo, a one stanowią podstawę tematyczną wielu z nich. Mamy, więc: blogi modowe, dziecięce, kulinarne, kosmetyczne czy też podróżnicze.

Spotkać możemy też takie, których głównym tematem jest aspekt dnia codziennego, tego, co daną osobę spotyka dzień po dniu i czego doświadcza. Statystycznie rzecz ujmując największą popularnością cieszą się i mają wielką rzeszę fanów te, które poruszają temat z jednej strony piękny a z drugiej takowy, który jest wyzwaniem dla każdego z nas i każdego z osobna dotyczy.

Zarówno kulinarne pomysły jak i modowe są właśnie takimi tematami. Z czego te pierwsze nie dotyczą nas wszystkich, zainteresowane są nimi przede wszystkim osoby już dojrzałe, lubiące delektować się ciekawymi, nowymi smakami, natomiast temat mody jest tym, o który ocieramy się każdego dnia i to wszyscy.

Author

Franek