Home Zabiegi kosmetyczne Jaki efekt uzyskasz dzięki makijażowi permanentnemu?
Zabiegi kosmetyczne

Jaki efekt uzyskasz dzięki makijażowi permanentnemu?

Koleżanka z pracy wbiega spóźniona do biura, a jednak wygląda pięknie, jakby miała rano sporo czasu na zadbanie o swój wygląd. Wybierasz się z kuzynką na basen, a spływająca po twarzy woda nie powoduje żadnego uszczerbku w jej perfekcyjnym wyglądzie.

Wędrujesz z przyjaciółką po górach, a ona nadal wygląda świeżo, pomimo potu spływającego po twarzy. Jak to możliwe? Odpowiedź na to pytanie może stanowić makijaż permanentny.

Ten typ makijażu, nazywany także mikropigmentacją, pomaga zatuszować niedoskonałości oraz podkreślić zalety kobiecej urody. Najczęściej wykonuje się go w okolicach oczu (zarówno powiek, jak i brwi) oraz ust.

Pozwala uzyskać trwały efekt pięknego i świeżego wyglądu. W przypadku brwi zabieg polega zwykle na korekcie kształtu oraz wielkości łuku brwiowego.

Pigment często ma stanowić także tło dla rzadkich włosków lub pomóc w ich rekonstrukcji. Ta druga właściwość często jest doceniana przez osoby, które przeszły chemioterapię.

Z kolei makijaż zastosowany na powiekach może pomóc skorygować kształt oka oraz wzmocnić jego oprawę. W przypadku ust celem jest zwykle uzyskanie intensywnej barwy, poprawienie ich konturu oraz uzyskanie efektu optycznego wypełnienia.

www.27ulica.pl

Author

Franek