Home Przemysł Grupa Metalurgiczna ISD
Przemysł

Grupa Metalurgiczna ISD

Międzynarodowa Grupa Metalurgiczna ISD to korporacja metalurgiczna, która pojawiła się na polskim rynku w 2003 roku. Ukraińska firma powstała w 1995 roku jako drugi pod względem wielkości tego typu koncern na terenie całego tamtejszego kraju.

Od tego czasu rozwijała się bardzo prężnie, a jej osiągnięciem jest chociażby wyprodukowanie ponad 10,5 milionów ton stali na całym globie. ISD wiedzie prym w produkcji stali zarówno na terenie Ukrainy, jak i całej Europy.

Dzięki niskim kosztom wytwórstwa oraz transportu pozwala na zachowanie oszczędności, a w konsekwencji na stosowanie coraz nowszych rozwiązań i tym samym poprawianie sprawności poszczególnych procesów produkcyjnych. Grupa ISD w 2005 roku wykupiła sto procent udziałów Huty Stali Częstochowa, a także kilkunastu spółek zależnych, zajmujących się usługami lub produkcją.

Obecnie w skład Grupy ISD Polska wchodzą: ISD Huta Częstochowa, spółka zarządzająca ISD oraz ISD Trade, będąca wyspecjalizowaną firmą handlową. Korporacja dba o rozwój poszczególnych zakładów, stale modernizując znajdujące się w nich maszyny, by procesy produkcyjne mogły przebiegać szybciej, skuteczniej oraz sprawniej.

Author

Franek