Home Zabiegi kosmetyczne Czy mikropigmentacja zastępuje tradycyjny makijaż?
Zabiegi kosmetyczne

Czy mikropigmentacja zastępuje tradycyjny makijaż?

Marzysz o makijażu permanentnym. Oczami wyobraźni widzisz już, jak wstajesz rano, wyglądając dokładnie tak, jakbyś dopiero co wróciła od kosmetyczki.

W myślach liczysz pieniądze, które zaoszczędzisz na kosmetykach, których w przyszłości nie będziesz musiała kupować. Jeśli właśnie tak wygląda twój sposób myślenia o makijażu permanentnym, wiedz, że padłaś ofiarą szerzących się w społeczeństwie mitów na jego temat.

Makijaż permanentny może w znacznym stopniu ulepszyć wykonywany na co dzień makijaż. Nie jest jednak w stanie w zupełności go zastąpić.

Mikropigmentacja podkreśla naturalny kolor brwi, rzęs czy ust. Jeśli jednak na co dzień najlepiej czujesz się w pełnym makijażu, powinnaś mieć świadomość, że takie kosmetyki jak róż do policzków, cień do powiek czy podkład nadal będą niezbędnym elementem uzyskania efektu pełnego makijażu.

Zaczynasz myśleć, że nie warto? Pamiętaj, że makijaż permanentny znacznie poprawi twój wygląd w sytuacjach, w których wykonanie pełnego makijażu jest niemal niemożliwe. W siłowni czy na basenie będziesz wyglądała lepiej, niż gdyby make-up całkowicie zniknął z twojej twarzy.

Rozważając zalety makijażu permanentnego powinnaś więc w dużej mierze wziąć pod uwagę własny styl życia.

Author

Franek