Home Ogród Chrońmy ręce
Ogród

Chrońmy ręce

Bardzo ważna podczas wszelkich prac ogrodowych jest efektywna ochrona rąk. Sprawa jest istotna, ale nader często lekceważona.

Zwłaszcza zimą warto jest zaopatrzyć się w rękawice robocze ocieplane.

Jeśli nie będziemy dbać o ręce w kontekście pielęgnowania ogródka, to bardzo szybko może się okazać, że będą one w złej kondycji. Zmęczona i brzydka skóra, reakcje uczuleniowe, podrażnienia, a czasami głębokie rany – tego wszystkiego trzeba uniknąć.

Dlatego właśnie działając w ogrodzie powinniśmy zakładać dobre ochronne rękawice. Powinny być wykonane ze specjalnego materiału, który zabezpiecza skórę oraz stawy palców, a równocześnie zapewnia cyrkulację powietrza.

Są modele oddychające, które równocześnie zapewniają maksimum bezpieczeństwa dłoniom. Ważne jest unikanie skaleczeń i głębszych zranień, z którymi wiąże się ryzyko zakażenia lub wystąpienia tężca.

Dobre rękawice ochronne powinny być uszyte z tkaniny zapobiegającej przecięciu. Jeśli akurat nie ma w sklepie typowo ogrodowych rękawic tego typu, możemy śmiało sięgnąć po elementy odzieży roboczej.

Często rękawice robocze są jeszcze solidniejsze, więc do ogrodu będą jak znalazł a rękawice ochronne idealnie się sprawdzają przy w pracach domowych.

Author

Franek