Home Moda Bierzmowanie
Moda

Bierzmowanie

Bierzmowanie jest jednym z sakramentów w kościele katolickim. Celem tego sakramentu oraz dosłowne tłumaczenie jest umocnienie wiary poprzez przekazanie ducha świętego. Przyjęcie tegoż sakramentu jest niezbędne do tego by w późniejszym czasie otrzymać sakrament małżeństwa.

ubrania jeździeckie dla kobiet Dla osób chcących zakupić nowe mieszkanie bezczynszowe Marki często są w centrum uwagi

Cały obrządek związany z tym sakramentem zmienia się na przestrzeni lat, założenia oczywiście niezmiennie są takie same. Z widocznych zmian to okres przygotowania. Dzisiaj trwa ono zasadniczo kilka lat.

W kościołach katolicki młodzież uczęszczająca do szkół gimnazjalnych rozpoczyna okres przygotowania, który polega na cyklicznych spotkaniach z duchownymi w parafii. Osoba przygotowująca się do przyjęcia bierzmowania powinna znać nie tylko powszechnie znane modlitwy oraz znać powód, dla którego chce przyjąć sakrament. Musi brać czynny udział w swego rodzaju lekcjach.

Dziś te przygotowania, chociaż kończą się przyjęciem sakramentu rozpoczynają okres przygotowania do małżeństwa – jest tak w wielu parafiach kościołów rzymskokatolickich.

www.ardleywithfewcott.com

Author

Franek